ТЕМА: НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ҐЕНДЕРНІ СТУДІЇ»

Переглядів : 314

   З метою обміну досвідом успішними практиками у вирішенні ґендерної проблематики в освіті та науці України 20 квітня 2016 р. відбувся ІІІ міжвузівський науково-практичний семінар «Ґендерні студії», організований і проведений Центром ґендерної освіти Луцького педагогічного коледжу.

   Тематика науково-практичного семінару охоплювала питання особливостей формування і втілення державної ґендерної політики у всіх сферах життєдіяльності суспільства, методики впровадження ґендерної рівності за допомогою інтерактивних методів, проблему впливу ґендерних стереотипів на чоловічі та жіночі ролі в суспільстві, професійній діяльності, сучасній сім’ї тощо. Зауважили, що проблема невизнання ґендерної нерівності серед жінок і чоловіків в суспільстві є досить актуальною в наш час, оскільки без цього неможливе вирішення практичних проблем, в тому числі проблем у владі, освіті, сім’ї, покращенні демографічної ситуації, збереженні здоров’я нації. Цікаве дослідження щодо ґендерної соціалізації підлітків презентувала Вікторія Рожанська, студентка 1-го курсу Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка (наук. кер. – д-р психол. наук, проф. О. Кікінежді).

   Учасники та учасниці семінару мали можливість в неформальній обстановці вчитися і навчати інших завдяки використанню різних форм роботи: тренінгові вправи, виступи та обговорення, дискусії та презентації, групова робота та написання сценарію до анімаційного фільму. Формат зустрічі означили як «неформат».

   Альона Гарбарук зауважила, що вимір актуальний і вартий уваги у середовищі як сформованих особистостей, так і покоління юні. У ході комунікації за чаєм озвучено масу аспектів, які певною мірою стосуються повсякдення кожного і кожної з присутніх. Видається цінним емоційний контакт, який завдяки формі проведення семінару зберігався до прикінцевих його хвилин. Незвичне знайомство учасників, пізнавальні презентації (з приводу глобальних цілей сталого розвитку та позитивного й негативного у гендерних стереотипах) та тренінгові вправи зробили свою справу – «Ґендерні студії» вдалися!

  Юлія Луцюк зазначила, що вразив формат проведення семінару – панувала дружня атмосфера, не відчувався бар’єр між викладачами/викладачками і студентами/студентками. Було цікаво співпрацювати зі студентом під час роботи про проблеми чоловіків і жінок, дізнатись думку молодого покоління щодо розподілу ґендерних ролей у сім’ї та в освіті. Якщо охарактеризувати трьома словами, як запропонувала Галина Єрко під час рефлексії: цікаво, креативно, неординарно.

   Тільки позитивні враження – цікавий невимушений формат; легкість та щирість спілкування;  молодь дуже активна, допитлива, обізнана із процесами, які відбуваються в країні. Будь-які зміни починати  потрібно, насамперед, із себе – підкреслила Тетяна Бортнюк.

   Дякуємо нашим студентам та студенткам, викладачам та викладачкам за активність, ініціативність на науково-практичному семінарі!

   Дякуємо за надану можливість провести захід – Innerspace. Простір для роботи, творчості та відпочинку й особисто Марині Ткачовій.

   

Всього коментарів: 0

Коментарі

Додавати коментарі мають право
лише зареєстровані користувачі.

Вхід Реєстрація

Луцький педагогічний коледж (сайт-архів)
Проспект Волі 36
м. Луцьк
Волинська область 43010

Телефон:
Директор: (0332) 77-06-59
Приймальна комісія: (0332) 24-81-50
Гаряча лінія Міністерства освіти і науки України (044) 481-32-15
Телефон довіри (0332) 72-12-17
E-mail:
lpk@ua.fm

ЛПК © 2009 - 2018

Хостинг від uCoz

Новий сайт
Луцького педагогічного коледжу
lpc.org.ua