Художні колективи

   Важливою складовою навчально-виховного процесу в Луцькому педагогічному коледжі є діяльність художніх колективів, участь у яких сприяє професійному зростанню студентів, формуванню національно-патріотичного мислення, творчої активності та самовдосконаленню.

   Художні колективи є постійними учасниками концертних заходів та творчих проектів, що відбуваються у стінах навчального закладу та поза його межами.

Мішаний хор «Музичні гобелени»

    Мішаний хор «Музичні гобелени» створений у 2008 році. У складі хору студенти ОКР «бакалавр» відділення «Музичне виховання». Колектив – своєрідна навчальна й творча лабораторія. Разом із тим це – мистецька одиниця, результатом діяльності якої є формування професійних хормейстерських умінь та компетенцій майбутніх учителів музичного мистецтва, керівників хорових колективів. Хор є дипломантом V Всеукраїнського конкурсу хорового мистецтва імені Лесі Українки, учасником різних мистецьких заходів та творчих зустрічей.

    Художній керівник і диригент хору – заслужений працівник культури України, лауреат хорових конкурсів імені Миколи Леонтовича та імені Лесі Українки, лауреат обласної мистецької премії імені Ігоря Стравінського Юрій Мельник. За вагомий особистий внесок у розвиток музичної культури та високий професіоналізм його ім’я занесено до книги «Почесні імена України – еліта держави».

Жіночий хор «Глорія»

    Жіночий хор «Глорія» заснований у 2008 році. Протягом багатьох років колективом керувала Інна Тузова. З 2017 року художнім керівником є Оксана Кобук.

    Хоровий колектив має багату творчу біографію, презентує хорове мистецтво не тільки в навчальному закладі, а й у місті, області. Репертуар хору складають кращі твори світової хорової музики: від епохи Відродження, класики, романтизму до обробок українських народних пісень, духовної музики, творів сучасного хорового авангарду.

    Хор «Глорія» – дипломант V Всеукраїнського конкурсу хорового мистецтва імені Лесі Українки (2011 р.).

Студентський аматорський хор «Жайвір»

    Студентський аматорський хор «Жайвір» створено у 2009 році. Його організатором і незмінним художнім керівником є викладач Микола Васильович Самрук. Колектив об’єднує студентів практично з усіх відділень Луцького педагогічного коледжу, постійно бере участь у мистецько-виховних та урочистих заходах з нагоди визначних дат, а також періодично звітує про свої творчі досягнення перед студентами та викладачами коледжу. Репертуар колективу складають обробки українських народних пісень, а також пісенні мініатюри сучасних українських композиторів, через що «Жайвір» популярний серед шанувальників народної пісенної творчості.

Ансамбль баяністів-акордеоністів «Акко мозаїка»

    Ансамбль баяністів-акордеоністів «Акко мозаїка» Луцького педагогічного коледжу – колектив, який має свою історію та певні здобутки. Учасниками ансамблю є студенти та викладачі відділення «Музичне виховання». Одним із засновників та керівників протягом тривалого часу був викладач-методист Валерій Глотов.

    Уже понад 10 років творчим керівником та диригентом ансамблю є лауреат усеукраїнських та міжнародних конкурсів баяністів-акордеоністів, голова предметної комісії викладачів народних інструментів, викладач-методист Владислав Йосипович Рокош.

    Під його керівництвом у колективу з’явились вагомі здобутки у виступах на всеукраїнських й міжнародних конкурсах та фестивалях. Так, на сьогодні, досягнення колективу такі:

• лауреат Усеукраїнського конкурсу «Бурштинові нотки» – м. Рівне (2012 р., 2 місце);

• лауреат Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Вічний Рух» – м. Дрогобич (2014 р., 2015 р. – 3 місця);

• лауреат Усеукраїнського конкурсу-фестивалю «Столичні зустрічі» – м. Київ (2015 р., 1 місце);

• лауреат Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «InterSvitiaz Accomusic» – м. Луцьк (2014 р., 2 місце), (2015 р., гран-прі).

    З 2014 року колектив має назву «Акко мозаїка». У цьому ж році відбувся творчий звіт-концерт ансамблю в Луцькому педагогічному коледжі. Програма колективу містить кращі зразки народної, джазової, естрадної, класичної музики. Керівник знаходиться у постійному творчому пошуку, експериментує зі складом інструментів, постійно оновлює та збагачує репертуар новими творами. «Акко мозаїка» є постійним учасником концертів у м. Луцьку та за його межами.

Духовий оркестр

    Духовий оркестр був створений у перші роки заснування навчального  закладу (1948 р.). Колектив працював під керівництвом Степана Никитюка, Леоніда Данилюка. З 1979 року духовий оркестр очолює заслужений працівник культури України Анатолій Вихованець. Окрім навчальної роботи, під час якої студенти набувають навичок оркестрової гри, духовий оркестр бере участь у концертних заходах, звітних концертах коледжу та міста. При оркестрі функціонує ансамбль духових інструментів.

    Репертуар оркестру складають твори зарубіжних та українських композиторів в оригінальних обробках керівника оркестру.

Танцювальний колектив «Колорит»

    Гордістю Луцького педагогічного коледжу є танцювальний колектив «Колорит»,  створений у 2000 році. Назва колективу «Колорит» має особливе значення, адже символізує різні аспекти хореографії. Художній керівник – Тетяна Мирославівна Царик. До складу колективу входить понад 50 студентів коледжу різних відділень. Учасникам колективу притаманне відповідальне і творче ставлення до занять хореографією, цілеспрямованість, організованість, високий рівень виконавської майстерності.

    Мета створення танцювального колективу – формування у студентів естетичного смаку, підвищення культурного рівня, розширення знань про основи хореографії, пропаганда танцювального мистецтва.

    Творче обличчя колективу визначає багатий різножанровий репертуар. У ньому представлена бальна, народна, класична хореографія, лінії сучасного танцю: джазу, модерну, контемперарі. Репертуар постійно поповнюється новими танцями та хореографічними композиціями.

    Впродовж усіх років свого функціонування «Колорит» веде активну концертну діяльність: він є неодноразовим переможцем обласного фестивалю-конкурсу «У вихорі танцю», двічі займав призові місця у Міжнародному хореографічному конкурсі «Містерія танцю», був дипломантом Всеукраїнського фестивалю «Зимова вишня» та «Твій шанс».

    Колектив проводить активну концертну діяльність, є незмінним учасником усіх концертів, вечорів, фестивалів, які проводяться в педагогічному коледжі, часто виступає на міських, обласних культурних та мистецьких урочистостях, радує своїм мистецтвом глядачів.

Ансамбль бандуристів «Струни серця»

    Ансамбль бандуристів «Струни серця» був створений у 1995 р., художній керівник – Світлана Петрівна Ябковська.

    У 1995, 1996, 1997 рр. ансамбль був лауреатом І премії на конкурсі-фестивалі «Буковинський жайвір» у м. Чернівці та лауреатом І премії на фестивалі-конкурсі «Чураївна» у м. Кременчук.

    Учасники ансамблю бандуристів отримували почесні дипломи І ступеня на V відкритому Міжнародному фестивалі-конкурсі музики та академічного вокалу «Золотий зорепад» (м. Дніпропетровськ 2013 р.), на ХІІ Всеукраїнському юніорському конкурсі вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності (м. Ніжин 2013 р.), ставали лауреатами ІІ та ІІІ  місць на Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі виконавців на народних інструментах «Мереживо» (м. Рівне 2013 р.).

    Ансамбль бандуристів «Струни серця» є постійним учасником концертів Луцького педагогічного коледжу, бере участь у міських та обласних концертних заходах. Щорічно відбувається творчий звіт колективу, на якому виконується оновлений цікавий репертуар. Репертуарний список колективу складається з українських народних пісень в аранжуванні С. Ябковської, пісень сучасних український авторів, інструментальних творів української та зарубіжної  класичної музики.

Дівочий ансамбль танцю «Вихиляс»

    Дівочий ансамбль танцю «Вихиляс» створений у 2015 році на базі Луцького педагогічного коледжу. «Вихиляс» – це творчий колектив студентської молоді, у якому любов до хореографічного мистецтва об’єднує понад 20 студенток коледжу.

    Художнім керівником та головним балетмейстером є викладач хореографічних дисциплін Луцького педагогічного коледжу, заступник голови Волинського обласного творчого осередку Національної хореографічної спілки України Ігор Віталійович Степанюк.

    Ідея створення саме дівочого колективу виникла в його керівника під час написання дисертаційної роботи. Прикладом став жіночий хореографічний колектив «Жінхоранс», створений у 1930 році майстром та дослідником українського народного танцю Василем Верховинцем.

    Назва колективу «Вихиляс» має особливе танцювальне значення і говорить сама за себе. За час існування колективу були створені різноманітні танці, хореографічні та вокально-хореографічні композиції, картинки, мініатюри. Сьогодні в репертуарі ансамблю українські народні танці, танці народів світу, сучасні танці. Серед них – «Гупали», «Любешівська полька», «Вихиляс», «Плескач», «Тропотянка», «Полонез», «Молдавська хора», «Rock'n Roll», «Джаз фанк» та ін. Щороку ансамбль збагачується новими хореографічними доробками, створеними на основі жіночої танцювальної лексики. Керівник колективу надає велику увагу дослідженню, обробці та манері виконання українського, зокрема волинського народного танцю з метою створення нових хореографічних композицій.

    Основна мета діяльності ансамблю – виховати творчу особистість, розвинути інтереси, схильності, здібності, збагатити знаннями про хореографічне мистецтво. На заняттях приділяється увага питанням загальної культури, формуванню почуття національної гідності, розвитку інтересу до історії українського народу, рідного краю.

    Ансамбль «Вихиляс» веде активну концертну діяльність, є незмінним учасником усіх концертів, вечорів, фестивалів, які проводяться в Луцькому педагогічному коледжі, бере участь у міських, обласних конкурсах. На базі колективу проводяться майстер-класи, семінари та відкриті заняття.

Ансамбль народної музики «Троїсті музики»

    Візитною карткою навчального закладу є ансамбль народної музики «Троїсті музики». Колектив був створений у 1992 р., його організатором та незмінним керівником є Василь Шкоба.

    Ансамбль «Троїсті музики» вбачає основну мету своєї концертної та виконавської  діяльності у популяризації української народної музики. Завдяки вдало підібраному репертуару та авторським  обробкам  художнього керівника виступи колективу вирізняються самобутнім неповторним звучанням, тембральним колоритом та емоційністю.

    Незважаючи на те, що склад ансамблю з роками змінюється, якість концертних виступів колективу завжди висока. Протягом творчого життя «Троїсті музики» неодноразово радували слухачів та дарували свою майстерність на найбільших сценах України та за кордоном.

    Основні здобутки колективу втілились у таких нагородах:

 • лауреат усеукраїнського пісенного конкурсу «Буковинський первоцвіт» (м. Чернівці, 1992, 1993, 1995, 1996, 2001 рр.),
 •  лауреат усеукраїнського конкурсу-фестивалю народної пісні, танцю та гумору «Чураївна» (м. Кременчук, 1993, 1995, 1996 рр.),
 •  лауреат мистецько-спортивного конкурсу «Зорькі над Піной» (Білорусь, 2006 р.),
 •  лауреат обласного огляду-конкурсу народно-інструментальної музики «Калинова сопілка» (м. Ковель, 2007, 2009 рр.),
 •  лауреат міжнародного конкурсу молодих виконавців (м. Бидгощ, Польща),
 • дипломант ІІІ Всеукраїнського конкурсу виконавців на сопілці та цимбалах «Волинська гуковиця» у номінації «Ансамблі»,
 •  лауреат форуму сучасного мистецтва «Молодограй – 2007»,
 • лауреат I премії Всеукраїнського пісенного фестивалю «Весняний первоцвіт» (13.05.2016 р., м. Рівне),
 • лауреат I премії Всеукраїнського пісенного фестивалю «Пісня буде поміж нас» (07-09.11.2016 р., м. Рівне).

Жіночий вокальний квартет «Імпульс»

    Жіночий вокальний квартет «Імпульс» заснований у 2008 році, художній керівник – Анна Андріївна Зарицька. У репертуарі колективу українські народні пісні в сучасній обробці, твори українських композиторів та зарубіжної естради.

    Вокальний квартет «Імпульс» є постійним учасником концертних заходів та творчих проектів, що відбуваються у стінах навчального закладу, міста та області. Головні творчі здобутки колективу – у найвищих відзнаках на всеукраїнський та міжнародних конкурсах, фестивалях:

 • лауреат I премії Всеукраїнського вокально-хореографічного конкурсу «Твій шанс» (Луцьк, 2012 р.);
 • лауреат II премії Всеукраїнського пісенного конкурсу «Талант – 2012» (Кам’янець-Подільський, 2012 р.);
 • лауреат ІІ премії Телевізійного міжнародного фестивалю вокального мистецтва «Ялтинський берег» (Ялта, 26-28 квітня 2013 р.);
 • лауреат I премії V Міжнародного конкурсу вокального мистецтва імені Полудених (Ялта, 10-14 жовтня 2013 р.);
 • лауреат I премії II обласного конкурсу солістів-вокалістів та ансамблів малих форм імені Віталія Бобицького (Луцьк, 7 червня 2015 р.).

Ансамбль скрипалів

    Ансамбль скрипалів був створений у 2014 році. Його засновник та художній керівник – Світлана Савицька. Мета створення – формування та розвиток навичок ансамблевої гри, популяризація скрипкової музики. У репертуарі ансамблю твори українських та зарубіжних композиторів. Ансамбль скрипалів бере активну участь у концертних програмах, звітних концертах та урочистих заходах, що проводяться в коледжі та поза його межами.

Вокальний квартет «Оксамит»

    Заснований у вересні 2011 року. У складі квартету викладачі педагогічного коледжу: О. А. Кобук (викладач диригування) – керівник, Т. В. Смокович (викладач фортепіано), Т. С. Мархалевич (викладач фортепіано), А. В. Степанюк (викладач диригування).

    Перший виступ колективу «Оксамит» відбувся 19 грудня 2011 року на святкуванні Дня коледжу. Надалі творчо працював та брав участь у різноманітних заходах, концертах, а також конкурсах та фестивалях не тільки м. Луцька та України, а й за кордоном, а саме:

 • Міжнародний фестиваль «Єднає  нас культура», Польща, 2014 р. (винагорода);
 • Міський фестиваль «Різдвяні піснеспіви», м. Луцьк, 2014 р.;
 •  XV Ювілейний Різдвяний фестиваль «Велика коляда», м. Львів, 2014 р.;
 • IX Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Столичні зустрічі», м. Київ, 2015 р. (лауреати 1-го ступеня);
 • XX Міжнародний фестиваль східнослов’янських колядок, Польща, 2015 р.;
 • Всеукраїнський духовний фестиваль-конкурс «Пентікостія», м. Київ, 2015 р.;
 • II Обласний конкурс ім. Віталія Бобицького, м. Луцьк, 2015 р. (лауреати 3-го ступеня);
 • I Міжнародний фестиваль-конкурс «Stars of Yaremche», м. Яремче, 2016 р. (лауреати 2-го ступеня);
 •  XXII Міжнародний фестиваль східнослов’янських колядок, Польща, 2017 р.

    У репертуарі колективу обробки українських народних пісень, колядки, щедрівки та авторські пісні.

Вокальний ансамбль «Каприз»

    Вокальний ансамбль «Каприз» створений у 2011 році викладачем хорових дисциплін Аліною Валеріївною Степанюк. Учасники ансамблю – студенти відділення «Музичне виховання». Колектив працює в жанрі сучасної популярної естрадної та джазової пісні. «Каприз» є лауреатом низки мистецьких конкурсів та фестивалів:

 •  I Усеукраїнський вокальний конкурс «Талант-2012», м. Кам’янець-Подільський  – І премія;
 •  VIII Усеукраїнський пісенний фестиваль «Весняний первоцвіт», м. Рівне (2013 р.)  –  гран-прі;
 •  XXV Усеукраїнський  конкурс-фестиваль для дітей та молоді «Осінні «Зоряні мости», м. Київ (2013 р.)  – гран-прі;
 •  IV Усеукраїнський дитячо-юнацький конкурс української музики  «Бурштинові нотки», м. Рівне (2013 р.)  – ІІІ премія;
 •  Х Усеукраїнський пісенний фестиваль «Весняний первоцвіт», м. Рівне (2015 р.) – І премія.

Гурт «Козаченьки»

    Гурт «Козаченьки» заснований у 1996 році на базі Луцького педагогічного училища (згодом – коледжу). Художній керівник колективу –Володимир Іванович Штихалюк.

    За мистецькі досягнення учасники гурту нагороджені багатьма грамотами і дипломами. Колектив дав понад 400 концертів. Високих творчих здобутків колектив досягає не лише завдяки майстерному виконанню концертних програм, але й через уміло підібраний репертуар і витончені обробки керівника гурту. Його особливо цікавить українська народна пісня, яка оспівує славетні подвиги козаків, стрільців, повстанські події.

    У 2001 р. чоловічому вокальному гурту присвоєно звання «Народний аматорський колектив». У 1997 р. чоловічий вокальний гурт «Козаченьки» став лауреатом Всесвітнього фестивалю мистецтв українського козацтва «Козацькому роду нема переводу» (м. Київ). Гурт нагороджений козацькою грамотою за творчі виступи на великій раді козацтва у м. Києві та у м. Тернополі (2000 р.).

    У 2003 р. колектив брав участь у фестивалі «Встань, козацька славо» (м. Радивилів), де удостоєний другої премії. Лауреат усеукраїнського фестивалю козацької пісні «Байда» (м. Тернопіль, 2003-2007 рр.).

    У 2006 р. гурт виступив у коледжі з тематичним концертом «Пісні боротьби і волі українського народу». Сольні музичні програми чоловічого вокального гурту «Козаченьки» були представлені у Луцьку, Радивилові, Тернополі, Вишнівці, Києві, Шацьку, Берестечку, Пляшевій, Світязі та ін.

    У 2013 р. гурт «Козаченьки» був запрошений у міста Криму: Сімферополь, Севастополь, Ялта. За виступ перед курсантами і військовослужбовцями корабля «Корвет» нагороджений подякою Академії військово-морських сил імені П. С. Нахімова.

Ансамбль сопілкарів, художній керівник Ю. Фокшей

Інструментальне тріо у складі викладачів Р. Гургули, І. Макарчука, В. Шкоби

Вокальний дует у складі Вікторії Чайки та Валерія Павлічука

Солістка, викладач Анна Плечелюк

Народна артистка України, викладач постановки голосу Зоя Комарук

Солістка-вокалістка, викладач постановки голосу Вікторія Чайка

Луцький педагогічний коледж (сайт-архів)
Проспект Волі 36
м. Луцьк
Волинська область 43010

Телефон:
Директор: (0332) 77-06-59
Приймальна комісія: (0332) 24-81-50
Гаряча лінія Міністерства освіти і науки України (044) 481-32-15
Телефон довіри (0332) 72-12-17
E-mail:
lpk@ua.fm

ЛПК © 2009 - 2019

Хостинг від uCoz

Новий сайт
Луцького педагогічного коледжу
lpc.org.ua